Hozzáadott 1 week ago

Főkönyvelő (bank)

Munkavégzés helyeBUDAPEST, Budapest, Hungary PP Adecco

Foglalkoztatás jellegeManager

Dátum2024-05-06

KategóriaFinance and Accounting

Amit kínálunk:
  • Versenyképes jövedelem
  • Éves bónusz
  • Cafeteria
  • Home Office lehetőség
  • AYCM SportPass tagság
  • Hosszútávú karrierlehetőség
  • Stabil, támogató környezet

Feladatok:
Fő tevékenység: A Társaság számviteli politikájának karbantartása, érvényesítve benne a törvényi és rendeleti, valamint a tulajdonosi elvárásokat.
  • A Társaság IFRS alapú egyedi és konszolidált (csoportszintű) éves beszámolójának (mérlegének, eredmény-kimutatásának, kiegészítő mellékletnek és kapcsolódó kimutatásoknak) elkészítése, alátámasztása analitikus nyilvántartásokkal.
  • A banki gazdasági események könyvekben való rögzítésének meghatározása (szabályzatok, utasítások formájában).
  • Számlarend és számlatükör, számviteli, adózási, könyvvezetési szabályzatok naprakész karbantartása.
  • IFRS sztenderdek nyomon követése, változások átvezetése a szabályzatokon, kapcsolódó számviteli politika kidolgozása, csoportszintű alkalmazásának biztosítása
  • A banki könyvelési rendszer integrált és komplex könyvelési rendszerként való megfelelésének biztosítása - más alrendszerekkel történő kapcsolódások számviteli előírásoknak való megfeleltetése. A rendszerben alkalmazott számlaszámok nyitása, karbantartása, módosítása.
  • Könyvvizsgálatban való részvétel, koordinálás.
  • Főkönyvi könyvelés végzése. Bejövő-, kimenő számlák feldolgozása. Költségkönyvelés szabályozása és végzése. Anyavállalattal szembeni elszámolások nyilvántartása, kiterhelt költségekkel kapcsolatos egyeztetések, fizetési kötelezettségek teljesítése. Szállítói számlák kiegyenlítése (giro indítás).
  • Befektetett eszközökkel kapcsolatos nyilvántartások vezetése, leltározás eredményének egyeztetése a könyvekkel, értékcsökkenés elszámolása. Beruházási statisztikák elkészítése. Utazási költségelszámolások. Értékvesztések és céltartalékok elszámolása a kockázatkezelés javaslata alapján.  Valós érték elszámolások.
  • A Társaságadózással összefüggő kötelezettségeinek (bevallás, befizetés) teljesítése. Egyéb költségvetési kapcsolatokkal kapcsolatos feladatok (helyi adók, díjak, járulékok adatszolgáltatása és fizetési teljesítése).
  • A beérkező számlák megfelelő szintekkel történő jóváhagyása után a számvitel gondoskodik a számlák határidőre történő kiegyenlítéséről, valamint az adók és egyéb kötelezettségek utalásáról.
  • A tervezés során szorosan együttműködik a Társaság más szervezeti egységeivel.

Elvárások:
  • Felsőfokú közgazdasági/pénzügyi végzettség

  • Legalább 5 éves banki számviteli tapasztalat
  • Megbízható IFRS tudás, különös tekintettel a bankokat érintő IFRS szabályokra (IFRS 9 sztenderd kiemelt fontosságú)
  • Jártasság banki adótémákban
  • Vezetői tapasztalat (5-10 fős csapat irányítása), jó vezetői készség
  • Stressztűrő képesség
  • Agilis hozzáállás
  • Pontos, precíz, gyors munkavégzés

Előnyt jelent:
  • Konszolidációs tapasztalat
  • Angolnyelv-tudás

Munkavégzés helye: Budapest

Legutóbbi kereséseim

  • BARANYA, Mohács, Hungary Staffing Adecco
  • Staff
  • HEVES, Gyöngyös, Hungary Staffing Adecco
  • Staff
  • FEJÉR, Székesfehérvár, Hungary Staffing Adecco
  • Manager